REHAU Yeni Termostat Serisi NEA

Nea2

REHAU, ISH 2013’de yeni oda termostatı serisi Nea’yı tanıttı. Bu termostat döşemeden ısıtma/serinletme sistemlerinde oda sıcaklığı kontrolünü sağlıyor; çekici tasarımı, basit kullanımı ve montajı ile ön plana çıkıyor. 2013 yılının ortasından itibaren üç tipte kullanıcılara sunulacak: Isıtma (H), Isıtma ve Zaman Programı (HT), Isıtma/Serinletme ve Zaman programı (HCT). Nea eşsiz ve zamansız tasarımı ile ön plana çıkıyor. Termostat kompakt ve düz bir yapıda tasarlanmış ve aydınlatmalı, rahat okunabilir bir LCD-ekrana sahip. Montajı basit ve emniyetli, ister sıva altı ister direkt duvar üstüne gerçekleştirilebiliyor. Nea HT ve Nea HCT oda termostatlarında bulunan entegre zaman programı sayesinde günde üç farklı zaman aralığı programlamak mümkün oluyor. Kullanıcının “Evde”, “Tatil” ve “Parti” gibi farklı işletim türlerini seçmesi de mümkün.

Hoş görünüm ile rahat kullanım bir arada

REHAU, geçtiğimiz mart ayının ortasında düzenlenen ve dünyanın önde gelen fuarlarından olan ISH 2013’de yeni oda termostatı serisi Nea’yı tanıttı. Bu termostat döşemeden ısıtma/serinletme sistemlerinde oda sıcaklığı kontrolünü sağlıyor ve çekici tasarımı, basit kullanımı ve montajı ile ön plana çıkıyor.

Uluslararası pazarda faaliyet gösteren polimer uzmanı REHAU bu seneki ISH, Yenilikçi Banyo Tasarımı, Enerji Verimli Isıtma Havalandırma ve Yenilenebilir Enerjiler Fuarı’nda, döşemeden ısıtma sistemlerinin sıcaklık kontrolünü sağlayan yeni Nea oda termostatını tanıttı. Modern, çekici tasarımının yanı sıra, cihaz kolay kullanımı, kolay montajı ve konforlu fonksiyonlarıyla da ön plana çıkıyor. Termostat, 2013 yılının ortasından itibaren şu üç tipte kullanıcılara sunulacak : Isıtma (H), Isıtma ve Zaman Programı (HT), Isıtme/Serinletme ve Zaman programı (HCT). Termostatın 230 V ve 24 V’luk tipleri olacak.

Hoş görünümlü tasarım – basit montaj 

Nea eşsiz ve zamansız tasarımı ile ön plana çıkıyor. Termostat kompakt ve düz bir yapıda tasarlanmış ve aydınlatmalı, rahat okunabilir bir LCD-ekrana sahip. Montajı basit ve emniyetli şekilde ister sıva altı ister direkt duvar üstüne gerçekleştirilebiliyor.

Kullanıcı menüsü anlaşılabilir durum göstergeleri, rahat okunabilir sembolleri ve üç tuşlu yapısı sayesinde basit ve kendini anlatan bir yapıya sahip. Cihaz ayarlanabilir bir çocuk koruması ile istenmeyen kullanıma karşı emniyet altına alınabiliyor. Ayrıca “son kullanıcı”, “servis” ve “uzman” gibi farklı yetki gerektiren düzlemler üzerinden parametrelerin ayarlarını değiştirmek mümkün. Böylece sistemin konforuna direkt etki edebilecek ve istenmeyen parametre değişikliklerinin önüne geçilmesi mümkün oluyor. İşletim tipini rahatlıkla manuel veya otomatik şekillerde seçmek mümkün. Isıtma ve serinletme için kullanılan oda termostatını bir REHAU uzaktan olçüm sensörü ile de kombine etmek mümkün.

Ek fonksiyonlar kullanıcının günlük hayatını kolaylaştırıyor. Örneğin Nea HT ve Nea HCT oda termostatlarında bulunan entegre zaman programı sayesinde bir günde üç farklı zaman aralığı programlamak mümkün oluyor. Ayrıca günün saati cihazın üzerinde gösteriliyor. Buna ek olarak kullanıcın “Evde”, “Tatil” ve “Parti” gibi farklı işletim türlerini seçmesi de mümkün.

Özellikler

  • Kolayca okunabilir durum göstergesine sahip aydınlatmalı LCD-Ekran
  • Sıva altı bir buata veya direkt duvarın üzerine monte edilebilen düz gövde
  • 3 tuş ile kullanım
  • 0,5 derecelik adımlar ile set değeri ayarı
  • 0 – 37˚C aralığında ayarlanabilir, düşüş fonksiyonu ayarlanabilir
  • Azami 5 termostatik vanaya kadar kumanda edebilir
  • Farklı işletim türlerinin seçimi: Otomatik, normal, düşük sıcaklık ve opsiyonel kapalı
  • Tuş kilidi mümkündür
  • 24V ve 230V sistemler olarak tedarik edilebilir
  • Son kullanıcı, Servis ve Uzman menüsü kademeleri

 

Komple Sistem

Termostatik vanalar ile işletilen döşemeden ısıtma/serinletme sistemlerini kontrol etmek için kullanılabilen Nea oda termostatları REHAU’nun bu kullanım için sunduğu ürün yelpazesini tamamlıyor. Oda termostatı 2013 yılının ortasından itibaren pazara sürülecek.

 

 

Leave a Reply

*